TİM Avrupa Yeşil Mutabakatı Farkındalık Toplantıları hk.

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi(TİM)'nden alınan bir yazıda, Avrupa Birliği, Avrupa Yeşil Mutabakatı hedefleri kapsamında 2050 yılına kadar Avrupa kıtasını iklim nötr hale getirmek genel hedefi ile bir dizi derinden dönüştürücü politikalar tasarlamayı hedeflemekte olup ülkemizin en büyük ihracat pazarı olan AB politikalarına uyum çerçevesinde TİM tarafından birtakım çalışmalar yürütüldüğü belirtilmektedir.

 

Söz konusu çalışmalar doğrultusunda; TİM tarafından, 27 ihracatçı sektörü kapsayacak şekilde Enerji Yoğun, Kaynak Yoğun ve Tarım Sektör ana gruplandırması ile üç farklı tarihte “TİM Avrupa Yeşil Mutabakatı Farkındalık Toplantıları” düzenleneceği bildirilmektedir.

 

Deri ve Deri Mamulleri sektörünün içerisinde yer aldığı “Kaynak Yoğun Sektörler” için 3 Kasım 2020 Salı günü saat 09:30-12:00 arasında gerçekleşecek programa https://bit.ly/374CvA5  linkinden kayıt olunması gerekmektedir. Toplantıların gerçekleşeceği Zoom bağlantı linki toplantı tarihinden en geç bir gün önce kayıt formunda yer alan mail adreslerine iletilecektir.

 

Ekli akış doğrultusunda gerçekleştirilecek olan program 61 İhracatçı Birlik Başkanı ve Üyeleri, Yönetim Kurulu ve Sektörler Konseyi Başkanları ve Üyeleri, Birlik Genel Sekreter ve Yardımcıları ile tüm ihracatçı firmaların katılımına açık olup, ilgili kayıt linkinden bireysel başvuru yapılması gerekmektedir.