TİM - THY Hava Kargo İş Birliği Protokolü Hakkında

 

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden (TİM) alınan bir yazıda, TİM ve Türk Hava Yolları arasında indirimli hava kargo taşımacılığına yönelik iş birliği anlaşması imzalandığı, yapılan iş birliği ile THY'nin lojistik markası Turkish Cargo'nun 22 ülkede 28 destinasyona genel kargo taşımacılığında 2021 yılı mart ayı sonuna kadar yüzde 10 ile 30 arasında indirim uygulayacağı belirtilmişti.

Bu defa, Turkish Cargo'nun kargo taşımacılığına yönelik imzalanan iş birliği protokolü kapsamında; genel kargo (GEN), yumurta (HEG), yaş meyve ve sebze (PEP) ile balık (PES) kapsamında taşınabilecek Türk ihraç ürünlerinin yurt dışındaki 46 destinasyonda hava kargo ile kapasite dahilinde taşınmasında, Türk Hava Yolları A.O. tarafından IATA acentelerine bildirilen son liste fiyatları üzerinden yüzde 10 ila yüzde 35 aralığında indirim uygulanacağı ifade edilmektedir.

Bahse konu protokol 7 Eylül 2021 tarihinde imzalanmasıyla yürürlüğe girmiş olup, 31 Aralık 2021 tarihinde sona ereceği belirtilmiştir. İndirimli taşıma destinasyon listesine ekten ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız,

Saygılarımızla.

Ek: Destinasyon Listesi için tıklayınız.

İlgili Dosyalar

Destinasyon Listesi

(0.373667 mb)