Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu toplantısı hk.

Sayın Üyemiz,

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürlüğü Tekstil, Hazırgiyim ve Deri Sanayi Şubesi’ndan alınan yazıda Türkiye Cumhuriyeti ve Rusya Federasyonu arasında yürütülen Hükümetlerarası Karma Ekonomik Komisyonu (KEK) kapsamında kurulu bulunan, Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu faaliyetleri ülkemiz adına Sanayi Bakanlığımız koordinasyonunda yürütüldüğü bildirilmektedir.

 

Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu 14’üncü dönem toplantısının 15-17 Nisan 2020 tarihlerinde Moskova’nın Tula bölgesinde düzenlenmesi öngörülmekte olup Türk tarafı heyet başkanlığı Bakan Yardımcımız Sayın Hasan BÜYÜKDEDE tarafından yapılacaktır. Bu çerçevede, Nisan ayı içerisinde yapılması öngörülen Türk-Rus Ortak Sanayi Çalışma Grubu toplantısının hazırlık çalışmaları başlatılmıştır.

 

Rusya ile daha önceki çalışmalarımızda; metalürji, enerji makineleri, otomotiv sanayi, gemi inşa sanayi, hafif sanayi, ağaç-orman sanayi, kimya sanayi, teknik düzenleme ve standardizasyon alanlarında çalışmalar yapılmıştır.

 

Söz konusu toplantının gündemine gelmesi açısından ekte yer alan 13.Dönem protokolünün incelenerek, varsa işbirliğine yönelik somut önerilerin ve/veya yaşanan sorunlara yönelik bilginin 17 Ocak 2020 günü mesai bitimine kadar [email protected] adresine iletilmesini rica ederiz.

 

Bilgilerinize Saygılarımızla Sunarız.