TÜRKİYE-ANGOLA İŞ FORUMU

 

DEİK’ten alınan bir yazıda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 17-18 Ekim 2021 tarihlerinde Angola’ya resmi bir ziyaret gerçekleştirmesinin öngörüldüğü belirtilmektedir. Bu bağlamda, 18 Ekim 2021 Pazartesi günü, DEİK organizasyonunda Sayın Cumhurbaşkanımızın teşrifleriyle başkent Luanda’da bir İş Forumu gerçekleştirilmesinin planlandığı ifade edilmektedir.

 

30 milyonu aşan nüfusu, sahip olduğu rezervler ile kıtanın en büyük ikinci petrol üreticisi olan Angola ile ülkemiz arasındaki ticaret hacmi 2020 yılında 187 milyon dolar olarak gerçekleşmiştir. Ülkemiz, Angola’ya ağırlıklı olarak başta değirmencilik ürünleri olmak üzere gıda, makine ve ekipmanları, plastik, demir-çelik gibi ürün gruplarında ihracat gerçekleştirmektedir. Bunun yanında, Angola’dan hayvan yemi, ağaç ve türevi ürün gruplarında ithalat yapılmaktadır. Tekstil, deri ve deri mamulleri, madencilik, enerji ve inşaat gibi sektörlerde ülkemiz iş dünyası açısından Angola’da önemli fırsatlar olduğu değerlendirilmektedir.

 

Bu minvalde, uçak bileti ve konaklama rezervasyonları katılımcılar tarafından münferit olarak organize edilecek olup, Kurulumuz tarafından sağlanacak transferler için önerilen uçuş ve otel bilgisinin ayrıca iletileceği bildirilmektedir.

 

Söz konusu İş Forumu’na katılmayı arzu eden üyelerinizin 13 Ekim 2021, Çarşamba günü saat 18.00’e kadar https://bit.ly/3ldMnOM adresinde yer alan kayıt formunu doldurarak ödeme dekontunu [email protected] e-posta adresine iletmeleri önemle rica olunur.

 

İletişim: Yıldırım Kaan Karakayalı, İş Konseyleri Koordinatör Yardımcısı

E-posta: [email protected]

Tel: 0212 339 50 04