TÜRKİYE-ARJANTİN Karma Ekonomik Komisyon IV. Dönem Hakkında

Sayın Üyemiz,

 

Türkiye İhracatçılar Meclisinden gelen yazıda, T.C. Ticaret Bakanlığından alınan bir yazıya atıfla,

 

- Eşbaşkanlığı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa VARANK ile Arjantin Dışişleri, Uluslararası Ticaret ve Din İşleri Bakanlığı Uluslararası Ekonomik İlişkiler Devlet Sekreteri Jorge NEME tarafından yürütülen Türkiye-Arjantin Karma Ekonomik Komisyon IV. Dönem Toplantısı’nın 29 Eylül-1 Ekim 2021 tarihleri arasında Ankara'da düzenlenmesinin kararlaştırıldığı ifade edilmektedir.

 

-Yazıda devamla, Türkiye-Arjantin Karma Ekonomik Komisyon III. Dönem Toplantısının 26-28 Ekim 2009 tarihlerinde Buenos Aires’te gerçekleştirildiği belirtilmekte olup, Toplantı’da imzalanan Mutabakat Zaptı’nın bir örneği aşağıdaki ekte sunulmaktadır.

 

Mutabakat zaptı örneği için tıklayınız.

 

Bu kapsamda, Türkiye-Arjantin KEK IV. Dönem Toplantısı’na yönelik olarak yapılacak hazırlık çalışmalarında yararlanılmak üzere;

 

- Görev ve yetki alanlarına giren konularda iki ülke arasındaki ilişkiler,

- KEK III. Dönem Toplantısı Protokolü’nde yer alan hususlara ilişkin varsa kaydedilen gelişmeler,

- Arjantin ile ikili ticari ve ekonomik ilişkilerimizde varsa sorunlar ve çözüm önerileri ile KEK IV. Dönem Toplantısı’nda gündeme getirilmesinde fayda görülen konular,

- KEK IV. Dönem Toplantısı sonucunda imzalanması öngörülen Protokol’de yer alması talep edilen hususlar (İngilizce ve Türkçe olarak) hakkında hazırlanacak bilgi  notlarının 8 Eylül 2021 Çarşamba gününe  [email protected] e-posta adresine iletilmesine ihtiyaç duyulmaktadır.

 

Bilgilerinize sunarız,

İlgili Dosyalar

Arjantin_Mutabakat

(0.878854 mb)