Türkiye-Yunanistan Gümrük İdaresi Başkanları 3. Dönem Toplantısı Hk.

Sayın Üyemiz,

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nden Ticaret Bakanlığı’na atıfla alınan bir yazıda, ülkemiz ile Yunanistan arasında 2000 yılında imzalanarak yürürlüğe giren Gümrük Konularında Karşılıklı İdari Yardım Anlaşması (KİYA) kapsamında ülkelerimiz gümrük idareleri arasında gümrük konularında ikili ilişkileri ve işbirliği imkânlarını değerlendirmek üzere düzenli olarak Gümrük İdareleri Başkanları Toplantılarının düzenlendiği; Türkiye-Yunanistan Gümrük İdareleri Başkanları 2. Toplantısının 5-7 Şubat 2020 tarihlerinde Bakan Yardımcımız ve Gümrük İdaresi Başkanımız Sayın Rıza Tuna TURAGAY ve Yunanistan Bağımsız Kamu Gelirleri Kurumu Başkanı Georgios PITSILIS eş başkanlığında Atina'da gerçekleştirildiği ifade edilmektedir.

Yazıda devamla, Türkiye-Yunanistan Gümrük İdareleri Başkanları 3. Toplantısının 9-10 Eylül 2021 tarihlerinde İstanbul'da düzenlenmesi ve toplantı kapsamında İpsala gümrük kapısına bir çalışma ziyareti düzenlenmesinin öngörüldüğü bildirilmektedir.

Söz konusu toplantı kapsamında yapılacak ön çalışmalarda faydalanılmak üzere, firmalarımızın Yunanistan ile ikili gümrük alanında gündeme getirilmesinde fayda görülen sorun, öneri ve yeni iş birliği imkânları yaratılması hususunda görüşlerinin (orijinal sorun bildirim formlarıyla birlikte) 2 Eylül 2021 Perşembe gününe kadar [email protected] adresine iletilmesi gerekmektedir.

Form için tıklayınız

Bilgilerinize sunarız.

İlgili Dosyalar

Form_Yunanistan

(0.015293 mb)