Vietnam Sanal Ticaret Heyeti Hakkında

Sayın Üyemiz,

 

T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ile 6-9 Temmuz 2021 tarihleri arasında Vietnam’a yönelik bir Sanal Ticaret Heyeti düzenlenecek olup, bahse konu ülkelerden iş insanlarının ortak bir dijital platforma davet edileceği nitelikli sanal iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi öngörülmektedir.

 

Tüm dünya ile birlikte ülkemizin de içinde bulunduğu salgın ortamında, ihracatımızı tekrar canlandırmaya yönelik iş ve yatırım imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek bahse konu Sanal Ticaret Heyeti Çelik, Demir ve Demir Dışı Metaller, İnşaat Malzemeleri , Gıda (Hızlı Tüketim ve Paketli Tüketim Ürünleri), Makine ve Aksamları(Tarım Makinaları ve Parçaları), Elektrik Elektronik(Elektrikli Ev Aletleri), Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohum ve Mamulleri, Kuru Meyve ve Mamulleri, Tekstil ve Hammaddeleri sektörleri başta olmak üzere ilgili sektörlerde iştigal eden azami 25 firmanın katılımları ile gerçekleşeceği  bildirilmektedir..

 

Bahse konu sanal ticaret heyetine katılım yukarıda belirtilen kontenjanla sınırlı olup, başvuru ve ödemeler için son tarih 30 Nisan 2021 Cuma günü saat 17:00’dir. Son Başvuru tarihine kadar başvuran firmalar, başvuru ve ödeme tarihlerine göre önceliklendirilecek ve azami 25 firma kontenjanının dolması halinde başvuruların alımı son başvuru tarihinden önce kapanacağı belirtilmektedir.

 

Heyete ön başvuru için https://bit.ly/2QnFJIp internet bağlantısında yer alan başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.

 

Formda belirtilen bilgiler doğrultusunda B2B Eşleştirme firması başvuran firmalara özel nitelikli iş görüşmesi yapılıp yapılamayacağına dair ön araştırma yapacaktır.

 

Ön araştırmanın olumlu sonuçlanması durumunda firmalar e-posta yoluyla bilgilendirilecektir ve heyete kesin katılım için organizasyon kapsamındaki B2B eşleştirme, tercümanlık, teknik altyapı, reklam & tanıtım giderlerinden oluşan 3.975-TL tutarındaki katılım bedelinin firmalara bildirilecek kanallar ile ödenmesi ve ödemeye dair banka dekontlarının [email protected] e-posta adresine gönderilmesi gerekmektedir.

 

Vietnam Sanal Ticaret Heyeti kapsamında;

- Heyete katılım her bir firma için azami 3 kişi ile sınırlı olup, ödemeler firma başı olarak alınacaktır.

- Heyete katılımın kontenjanla sınırlı olması sebebiyle, başvuru ve ödemelerin son güne bırakılmaması önem arz etmektedir.

- Heyete katılım, başvuru formunun doldurulup ödeme yapılması ile kesinleşmektedir.

- Heyete katılım, katılımcı tarafından iptal edildiği takdirde başvuru bedeli iade edilememektedir.

- Türk katılımcı listesi kesinleştikten sonra firma eşleştirme çalışması gerçekleştirilecek olup, yabancı potansiyel satın alımcılar etkinliğe davet edilecektir.

- B2B görüşmeleri esnasında katılımcı firmalarımız eşleştirme yapılan yabancı firmalarla bireysel olarak görüşecektir. İhtiyaç halinde tercümanlık hizmeti verilecektir.

 

Etkinlik Taslak Programı:

• 6 Temmuz 2021 - Webinar (Zoom programı aracılığı ile - https://zoom.us/)

* Saat detayları netleştirildiğinde, bilgi www.tim.org.tr adresinde ve TİM mobil uygulamasında paylaşılacaktır.

• 6-9 Temmuz 2021 - İkili İş Görüşmeleri

(Zoom programı aracılığı ile - https://zoom.us/ )

 

Ayrıntılı Bilgi:

Sertaç KASIM: [email protected] 0212 454 01 84

Nebile MERCAN: [email protected] 0312 472 05 60

 

Bilgilerinize sunarız,

 

Saygılarımızla,