www.turkishleather.com Dijital Dünyada Siz de Yerinizi Alın

Değerli Üyemiz,

İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİB) olarak her zaman sektörümüzü daha öteye taşıyacak, ihracatımızı arttıracak projeler için çalışıyor, projelerimizi siz değerli üyelerimiz ile buluşturuyoruz.

2020 yılında yaşanan pandemi sürecinin getirdiği tüm olumsuzluklara rağmen dijitalleşmenin önemi konusunda bir farkındalık oluşmasına vesile olmuş, İDMİB’in de halihazırdaki projeleri arasında yer alan dijitalleşme ile ilgili adımları hız kazanmıştır.

Bu kapsamda, yurt dışındaki alıcılar ile yerli üreticilerimizi bir araya getirerek iş bağlantıları kurmalarını sağlamak, böylelikle deri ve deri mamulleri sektörümüzün global pazardaki rekabet gücünü yükselterek dünya pazarından daha büyük pay almalarını sağlamak amacıyla www.turkishleather.com B2B platformu 25 Ocak 2021 tarihi itibariyle yayına başlamış bulunmaktadır.

İDMİB B2B portalının sağladığı bazı olanaklar aşağıdaki gibidir;
- Kolay arama özelliği,
- Etkin ve basitleştirilmiş filtreleme imkânı,
- Arz-talep doğrultusunda uygun firma eşleştirmelerinin yapılması,
- Alıcıların ihtiyaçları doğrultusunda ürün veya firma bazlı listeleme yapma olanağı,
- Üretici/Satıcı firmalara dijital ortamda firma tanıtımlarını yapabilme imkânı,
- B2B toplantılar düzenlenmesi imkânı,
- Online video konferans yöntemiyle toplantı organizasyonu yapabilme imkânı.

Platformda deri ve deri mamulleri sektörü Ayakkabı, Deri/Kürk Giyim, Saraciye ve Tabakhane şeklinde 4 ana başlık altında sınıflandırılarak temsil edilmekte ve böylelikle kayıt oluşturacak firmalarımıza, iştigal sahalarına uygun başlık altında kendi üyeliklerini oluşturma imkânı sağlanmaktadır.

Ayakkabı, Deri/Kürk Giyim, Saraciye ve Tabakhane sektörlerinde faaliyet gösteren halihazırda 100’den fazla firma 2000’i aşkın ürünü ile B2B platformunda yerini almış bulunmaktadır.

İlk aşamada deri ve deri mamulleri sektöründe hedef ülkeler olarak belirlenen ABD, İngiltere, Almanya ve Rusya özelinde platformun yurtdışı tanıtım çalışmaları yürütülmeye başlanacak, yurtdışındaki alıcıların platforma yönlendirilmesi sağlanmaya çalışılacaktır.

Bu doğrultuda, gelinen aşamada 2019 veya 2020 yıllarında 500.000 ABD doları ihracat hacmini aşmış üyelerimizin platformumuza kabul süreci başlamış bulunmaktadır.

Bu kapsamda, B2B platformumuza üye olmak istemeniz halinde 30.03.2021 tarihine kadar [email protected] adresine kayıt taleplerinizi iletmeniz yeterli olacaktır.

 

Bilgilerinize sunarız.